coach, Wrocław, szkolenia, psycholog, trener, Aleksandra Mroczko, coaching

Dlaczego to, co dawniej przychodziło Wam z łatwością dziś już przestało istnieć?
Jak sprawić, by powróciło poczucie wyjątkowości, bliskości i docenienia? Jak zamienić „odbijanie piłeczki” na konkretną, szczerą i pełną szacunku rozmowę prowadzącą do satysfakcjonujących ustaleń?
Jak marzyć, działać, planować z pełnią radości, dumy, wdzięczności i entuzjazmu?

Relacja to zjawisko dynamiczne, bogate w radosne, smutne, trudne i przynoszące dumę wydarzenia. Związek małżeński/partnerski to dla wielu najważniejsza relacja, a jej jakość wpływa na funkcjonowanie w każdej innej sferze życia.

Ile czasu przeznaczasz codziennie na pracę i relacje służbowe ze współpracownikami? Ile energii przeznaczasz na obowiązki domowe? Jak wiele czasu przeznaczasz na wszystko to, co służy twojemu ciału?
I… jak w tym zestawieniu wygląda ilość energii, którą przeznaczasz na dbanie o najważniejszą w Twoim życiu relację?

To szkolenie zostało stworzone właśnie po to, by zwrócić uwagę na cztery istotne aspekty relacji, na szanse inwestowania w związek, rozwijania go. Aby stworzyć warunki do ćwiczeń, do rozwoju, do świadomego dbania o relację i kształtowania jej. To naturalne i oczywiste, że jeśli chcemy rozwoju i zmiany – potrzebujemy nowej przestrzeni do jej odkrywania, eksplorowania, wprowadzania i celebrowania.

Warsztat składa się z czterech części: część 1: Ważne i wymarzone, część 2: Wzajemne wsparcie, część 3: Dobre kłótnie, część 4: Konkretne działania. Cały cykl będzie oparty o pracę grupową, rozmowy we dwoje, dyskusje na forum i krótkie podsumowania trenera. Będziesz zarówno uczestnikiem grupowego spotkania, jak i uczestnikiem intymnego spotkania z Twoim małżonkiem/partnerem. To będzie czas pogłębienia relacji z samym sobą i z „drugą połówką”. Cały warsztat skoncentrowany na Was. Bardzo praktyczny i bardzo „życiowy”.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Część 1. Ważne i wymarzone
W codziennym zabieganiu często „brakuje chwili”, aby zatrzymać się i zastanowić: do czego dążymy, gdzie chcemy dotrzeć za pięć czy dziesięć lat, co dla nas jest w życiu najważniejsze. Dzięki tej części zdefiniujesz i nazwiesz to, co dla Ciebie cenne i ważne, wartościowe. Skutkiem tej rozmowy będzie nie tylko ustalenie i umocnienie priorytetów, ale także zaplanowanie konkretnych działań, dzięki którym rozwiniecie najważniejsze sfery życia. Pierwsze spotkanie będzie również czasem na zwiększenie umiejętności słuchania i rozmawiania, tak aby nie tylko usłyszeć, ale także by druga strona miała pewność, że jest w pełni usłyszana.

Część 2. Wzajemne wsparcie
Jest wiele sposobów na dawanie sobie wzajemnego wsparcia. Prawdopodobnie wiele z nich realizujecie. Czy jednak faktycznie dajecie sobie to, czego najbardziej potrzebujecie? Co powinniście robić, by to, co dajecie faktycznie wspierało i umacniało drugą osobę? Dzięki tej części zaczniecie częściej się wzajemnie doceniać i lepiej wspierać.

Część 3. Dobre kłótnie
Każdy z nas jest inny i naiwnością byłoby wierzyć, że we wszystkich sprawach będziemy się idealnie rozumieć i uzupełniać. Jak wykorzystać kłótnie by były szansą na twórcze rozwiązania? W tej części poznacie metody, wskazówki oraz najważniejsze zasady umożliwiające rozwiązywanie konfliktów z poszanowaniem siebie i drugiej osoby.

Część 4. Konkretne działania
Jak w codziennym zabieganiu pamiętać o tym, co ważne? Kiedy i jak zadbać o „czas dla siebie” i „czas dla nas”? Czy życie w pośpiechu jest nieuniknione? Podczas tej części nie tylko otrzymasz sporą dawkę wskazówek, ale także zaplanujesz konkretne cele i działania na najbliższy czas. Jeśli pragniesz konkretnych zmian ucieszy Cię, że wynikiem tej części spotkania będą bardzo konkretne ustalenia.

Szkolenie oparte jest na założeniach NVC, a podczas zajęć będziemy korzystać z narzędzi coachingowych. Model Nonviolent Communication (NVC czyli Języka Serca) Marshalla Rosenberga pozwala na pełne empatii porozumienie się nawet w bardzo spornych kwestiach. Ułatwia docieranie do sedna sprawy, dbanie o to, co najważniejsze, budowanie głębokiej, autentycznej więzi a równocześnie daje narzędzia by jasno, szczerze i wprost powiedzieć o swoich pragnieniach, życzeniach i granicach. Pozwala na dobre przeżycie konfliktowej sytuacji, tak by stała się ubogacającym doświadczeniem, spoiwem związku. Równocześnie jest to model wymagający zaufania do samego siebie i gotowości nawiązania szczerej, serdecznej i pełnej miłości relacji z samym sobą i z innymi.
Aby ułatwić budowanie nowych płaszczyzn porozumienia i przeprowadzać rozmowy na sposoby, których dotąd nie próbowaliście będę zapraszać Was do pracy z narzędziami coachingowymi, które ułatwiają wprowadzanie zmian, koncentrację na sprawach najważniejszych i realizację celów.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Terminy:
Edycja weekendowa 07.2017, zapisy zamknięte
Edycja popołudniowa: 12.09-3.10.2017, wtorki, godz. 18.00-21.30, 4 spotkania po 3,5 godz. (ostatnie 0,5 godz. na konsultacje indywidualne).

Terminy kolejnych edycji szkolenia znajdziesz na tej stronie.

Informacje dodatkowe: 662 288 971, napisz@aleksandramroczko.pl
W cenie: uczestnictwo w czterech wyjątkowych spotkaniach, sala, materiały, przerwa kawowa i… realny rozwój relacji!
Liczebność grupy: 4-8 par.

Trener: Aleksandra Mroczko

Kobieta, która raz spotkana pozostaje w pamięci na zawsze. Klienci cenią ją za autentyczność, szczerość ale przede wszystkim za jakość i praktyczną użyteczność przekazywanych treści.

Z wykształcenia jest psychologiem, coachem i mentorem certyfikowany przez International Coach Federation.

W swojej pracy i w życiu opiera się na zasadzie: lepiej zrobić choć trochę, niż dokładnie pomyśleć o wszystkim. By zainspirować do działania stworzyła więc narzędzia oparte na konkretnym działaniu. Wśród jej publikacji znaleźć można Coachingowy Kalendarz, aplikację e-Coach, oraz uwielbianą przez pary jak i profesjonalistów grę Pudełko dla Par.
W roli eksperta współpracuje z DC Magazine, magazynem Go!, jej komentarze od lat pojawiają się na portalu Na Temat, Wirtualnej Polsce oraz w licznych innych miejscach w sieci i na papierze.

Od 8 lat wspiera kobiety w procesie kształtowania własnej przestrzeni życiowej. Towarzyszy im w budowaniu równowagi, umacnianiu siebie i rozwijaniu firm. Na swoim koncie ma niejeden z sukcesem rozpoczęty biznes.

Prywatnie realizuje się jako żona i mama a w ramach hobby wybiera rower i śpiew.
www.aleksandramroczko.pl, www.pudelkodlapar.pl